18 Şubat 2009

F.Y Fıkralarının Devamı...

OFLU arafatta seytana tas atıyor, herkes normal atarken oflu yuzunu kapatarak atıyor.. şeytan görmesin onu arkadası ya... seytan uyanık anasının gözü alttan gördü onu.. lan oflu dedi hadi bunlar atıyo sen niye atıyosun,, of'lu mahcup oldu dedi : anam avradım olsun vurmak için atmıyorum...


Bayburtlu girdi camiye yalvarıyor; YARABBİ KOLUMA KUVVET VER YARABBİ OMUZUMA KUVVET VER YARABBİ AYAĞIMA KUVVET VER YALVARIYO.. OFLU DA GİRDİ YANINA DEDİ BAYBURTLUYA ;YAPAR YENİSİNİ İŞİ YOK SENİNLE UĞRASACAK.

Oflu amerikaya gitti papağan alacak bütün papağancıları dolastı bir tane papağan satan yere girdi hepsi harika ama bitane papağan çok hosuna gitti..demiş adama ki ha bu kaç lira..adam demiş kusura bakma onu satamayız.. oflu dedi niye.. adam dedi ingilizce biliyor bütün dilleri biliyor falan filan dedi satamayız kusura bakma..Oflu dedı ya ne kadarsa vereyım.. yok dıyor papağancı olmaz.. Oflu dedi 30 bin dolar vereyim sana.. adam demıs 30 bin dolara sana ancak onun yumurtalarını verırım.. Oflu dedi nasıl olacak.. adam dedi gidersin memlekete yatırırsın kuluçkaya aynı papağan değişen bısey yok..Oflu verdi 30.000 doları gitti memlekete 6 ay sonra yumurtalar bir patlar ki karga çıktı hepsınden..Oflu da moral sıfır aldı o yumurtaları doğru ameikaya papağancı dükkanına girer girermez papağan gülmeye basladı... gitti papağanın kulağına dedı kı... benım ne salak olduğu bır sen bılıyosun ama senın ne orospu olduğunu bütün Türkiye biliyor....

Toki ve Deprem

Bildiğimiz gibi tüm Türkiyede bir toki çılgınlığı başladı hızla yapılan toplu konutlar yıkılan gece kondular ve tokilere yerleştirilen insanlar.
Peki bu toplu konutların bu kadar hızla yapılmasında acaba düşünülen ne idi ? ,ü
Gerçekten çok ciddi bir şehirleşme planımız vardı da hızla bu mu hayata geçirilmek istendi yoksa marmarada olacağı bilinen depremden önce bu yapılar hayata geçirilerek kurtarılabilecek kadar insan bu konutlara yerleştirilmeye mi çalışıldı ?
Bakıldığında ben sitelerde Toki evlerinde hiç bir estetiklik göremiyorum .Bu mudur bizim şehirleşme planımız binlerce insan şekilsiz çirkin uzun taş yığınlarının içerisine sokulmalı ?
Bu şehircilik planında tek düzgün olan şey binaların yan yana dizilişlerinde ki görsellik başka hiçbir güzelliği yok.
Peki göze hitap eden bir şey ortaya konulamadıysa acaba gerçekten toki olayının gerçek amacı insanları panik yaptırmadan yapılacak sağlam binalara yerleştirmek olabilir mi ?

16 Şubat 2009

Yeni Yazarımız ve Fıkraları 1

YENİ YAZARIMIZ F.Y
Temel ilk defa istanbula gelmiş karısı ile birlikte kapalı çarsıda dolastıktan sonra şark kahvesinin önünden geciyorlar herkes orada nargile içiyor, ömründe nargile nedir görmeyen temele fadime sorar ha onlar ne yapayi...
Temel : bardak bulamadılar hortumdan su içiler...

Oflu hoca vaiz ediyo : ey cemati muslimin kim o işi sabah namazından önce yapıp yıkanırsa 70 düşman öldürmüş sevap yapar...80 yaşında bir adam gidiyor eve.. ya hanım hoca böyle dedi gel bu aksam bi 70 düşman öldürelim.. zar zor iş bitiyo.. kadın diyoki adam gel bi 70 daha öldürelim.. adam ayakta zor duruyı.. dıyokı tamam zaarr zooor bir daha... üçüncüye kadın bi daha demesinmi ki adam hazır cephedesin gel bi 70 daha öldürelim... adam ayakta zor duruyo terden su olmuş oğluda kapıya vuruyo ya baba dedi noluyo size gürültüden uyuyamayruk.. adam zaten sinirli ulan dedi düşman askeri ananınkine karargah kurdu öldür öldür bitmi...

FIKRALAR ÖZGÜN DEĞİLDİR.
Gunluk-yorum olarak bir hatırlatma yapmak isterim Ofli hoca karakterini hepimiz nasreddin hoca gibi çok eskilerden günümüze gelmiş gerçekten yaşamız bir zaat zannederiz.Ama Ofli hoca karakterinin mimarı Yazar Nihat Genç tir. :)

15 Şubat 2009

Yeni yazarımız ve Fıkralar

Yarından itibaren yeni bir yazar arkadaşımız ile çalışmaya başlıyoruz bloga biraz renk gelmesi açısından fıkralar bölümü eklemeyi düşündük.Yeni arkadaşımız bundan böyle gunluk-yorum da fıkraları bizim ile paylaşacak hiç müdahalesiz yayınlanacaktır.
Özgün fıkralar olacak mı henüz bilmiyorum ama sanırım ilk aşamada bildiği güzel fıkraları bizim ile paylaşacak şimdiden başarılar diliyorum yeni çalışma arkadaşım :)
Hergün bir fıkra yada iki fıkra paylaşılabilir sanırım.

Tayyip Erdoğan;Beni küfür ettireceksiniz

Sinop boyabat tünelinin açılış konuşmasını yapan erdoğan tünel ile video bağlantısının olmadığını öğrenince görevliye "olur mu öyle şey ya,beni küfür ettireceksiniz" demiş(gazeteport)

Bu açılış töreninin öncesinde başbakanın miting meydanında ki konuşmasını dinledim biraz belediye başkan adayını tanıturken biz sizin hizmetkarınızız diyordu biz kimseye efendi olmaya gelmiyoruz diyordu ve yaptıklarını anlatıyordu yerel seçimlerin yanında genel seçimlerede yatırım yapıyordu meğer Türkiye benim bildiğimden çok farklı imiş.

Başbakan konuşmasında Çifçiyi kalkındırdıklarını söyledi,ssk yı öyle övdü ki kendi kendime Allahım yoksa bizi mi kandırıyorlar diyerek gidip ssk karnemin sahte olup olmadığını kontrol ettim.
Sosyal güvenlik kurumu tamamen boşuna çalışan bir kurumdur !
Ben ssk lıyım ama doktora gittiğimde muayane ücreti ödüyorum bu da bana akp hükümetinin hediyesidir.
Yıpranma hakkını geri alan yine akp hükümetidir
Yaş sınırını yükselten yine akp hükümetidir
İlaçları kısıtlayan yine akp hükümetidir
Her hastalık ve tedavisi ssk kapsamına girmiyor ve bazı hastalıkların tedavi ücretlerini cebinizden ödüyorsunuz yani sisteme göre hastalanmanız gerekli !

Başbakan göz göre göre kendi hükümetini nasıl övebiliyor anlamış değilim.Halk bu (söylem diyelim) söylemlere inanırsa asıl inanamayacağım şeyde bu olur.
Resmen dikdatörya altında sefalet ve rezillik çekiyoruz ama sanki memleket güllük gülistanlıkmış gibi anlatılıyor

Benim yapabildiğim ancak bukadar işte burada 100-1000 kişinin okuyacağı bir blogta yazmak biride kalkıp bunları televizyonda söylese heralde ertesi gün başbakandan şu açıklamayı duyarız

Susturun şunları şimdi bana küfür ettirecekler !

Template by - Abdul Munir | Daya Earth Blogger Template