12 Şubat 2009

Hocammmm

www.hocam.com üniversitelilerin buluştuğu bir sosyal paylaşım sitesi imiş benide arkadaşım davet etmiş merak ettim üye oldum güzel görünüyor ancak üyeliğinizin kabul edilmesi için bazı şartlar koşmuşlar bir seçenekte blogunuzda siteden bahsetmeniz yeterince bahsettim sanırım.

10 Şubat 2009

Unakıtan Neden Abd ye Uçar ?

Bildiğimiz gibi geçen hafta maliye bakanı kemal unakıtan hastanede yatmaya başladı dışarıya hiçbir bilgi sızdırılmadı sorun kalp damarlarında dendi ama kayıtları gizlendi başka isim altında tedavi gördüğü söylendi cumartesi günü taburcu olan unakıtan bugün amerikaya uçuyor.

Kalp damarları tıkalı ise neden amerikada tedavi görüyor ülkemizde milyonlarca desem abartı olmaz sanırım ,insan kalp damarları tıkalı olduğu için ameliyat oluyor.Bakan bu konuda Türk hekimlerine güvenmiyor mu ?

Yoksa olay şumudur ? Bakan bildiğimiz gibi bir tarama için hastaneye gitmişti o arada hasta olduğu ortaya çıktı.Acaba bakanın bu hastalığı kalp değilde KANSER mi ? Ve aslında kanser tedavisi bulundu ancak bizlere açıklanmıyor çünkü ortada büyük bir rant var bakan Kanser olduğunu gizlemek için başka kimlik altında hastanede yattı ve şimdi tedavi içinde amerikaya gidiyor. ?


Tabi benim yazdıklarım tamamen çay içip çay bardağımdan uydurduğum şeyler gerçeklik payı yok maksat yazalım...

09 Şubat 2009

Paralarımız Babalara Geliyor

Küresel ekonomik krizde iş veren nasıl kurtarılır uzun uzun bu konuşuldu ülkemizde işçi için düşünülen ise işini nasıl kaybetmez ve uzun zaman sonra şimdi harekete geçildi devlet iş verene işçisinin parasını ödemekte zorlandığı zaman bildirmesi halinde işçinin asgari ücret kısmını ödeyecek.

Bu para nereden ödenecek ? Galiba işsizlik sigortasında biriken paradan verilecek.

Yani benim babamdan annemden sizin dayınızdan amcanızdan kardeşinizden zorla kesilen paralar şimdi patronlara verilecek.Paralarımız babalara gidecek.Bizlerde işsiz kalmadığımız için şükür edeceğiz.Artık ses çıkarma vakti geldi ülkemizde fakir kesim diye bir şey kalmadı artık hepimiz fakiriz hepimizi fakirleştirdiler ve buna şükretmemizi bekliyorlar buradan bir duyuru yapmış olayım ülkemizde haberlerde izlemediğiniz izlettirilmeyen çok ciddi gelişmeler oluyor işçi hareketi işçi birleşmesi oluyor bazı işçiler çıkarıldıkları fabrikaları işgal etmiş durumdalar.Bu büyüyen hareketin önemli bir adımıda 15 şubatta gerçekleşecek.15 şubat 2009 tarihinde istanbul kadıköyde Kesk,Disk ve Türk iş ortak mitinginde buluşalım

Beleş asker bizden

Somalili korsanlar ile mücadele kapsamında Türk silahlı kuvvetlerine bağlı askeri gemilerimiz bölgeye gidecekler (yani konu mecliste) bölgeden seyreden gemilere eşlik edilecek.
Peki neden ?
Ben buna anlam veremiyorum hatta olayın en başından beri düzmece olduğuna inanıyorum Öncelikle Korsan olayı bukadar yaygın değildi korsanların elinde silah yoktu + Dünyanın hiç bir liman ve denizinde Türk bayrağı taşıyan gemilere saldırı yapmaya cesaret edilemez diye düşünüyorum ,
Bir kaptandan dinlediğim e göre liman a gelen yabancıları palalarla doğrayan insanları bildiği için kaptan bölge askerinden koruma ister ancak gemi henüz yanaşmışken personele aşırı bir ilgi ve saygı gösterilir koruma için gelen komutan geminizde Türk bayrağı olduğu sürece burada kimse sizin geminize ve personelinize saldırıda bulunma cesaretini gösteremez der.
Ama bu korsanlar nedense çoğunluğu Türk olan gemilere saldırdılar.Geçelim sonuç olarak bizim askerimizin bölgede görev alması söz konusu peki natonun bize attığı kazık ?

Türk askerinin agfganistanda görev yapması için daha önce tezkere çıkarıldı ve asker gitti ama aradan ne kadar zaman geçti Nato bizim masraflarımızın parasını ödemedi.Yani amerikan işgalinde afgan çocuklara karşı abd askerini koruduğumuz yetmedi birde üzerine yaptığımız masraflar yanımıza kar kaldı.
Bakalım somalide ne olacak.

Template by - Abdul Munir | Daya Earth Blogger Template