05 Şubat 2009

Antisemitizm saçmalığı

İsrailin filistine saldırılarından bugüne bir çok eylem miting boykot oldu en son davos olayı ile beraber öfkemizi bütün dünya duydu.
Peki bizim öfkemiz neye ?
Bizim öfkemiz israil devletinin filistin halkına yaptığı zulme.Tıpkı amerikanın ırak halkına yaptığı zulme duyduğumuz öfke gibi.
Fakat bizler öfkemizi dillendirdikçe aradan bazı sesler yükselmeye başladı sizler yahudi düşmanlığı yapıyorsunuz bunu körüklüyorsunuz gibi.Hatırlayalım Yıldız Tilbe ekranlardan israil e lanet okuduğu zaman ertesi gün Akşam gazetesi yazarlarından biri yıldız tilbeden utandığını çünkü onun yahudi düşmanlığını körüklediğini söyledi.
Şimdi en başa dönelim İsrailin saldırıları başlattığı güne ve oradan zihnimizi yavaşça tarayalım bugüne kadar Türkiyede bir yahudiye zarar getirildi mi ? Senin devletin filistin halkına zulm ediyor denip bir yahudiye bırakalım darp etmeyi herhangi bir sözlü taciz dahi oldu mu ?
Sanırım olay şuradan kaynaklanıyor.Bizlerin derin bir duygusallığı ve vicdani rahatsızlıklarımız var.Mesela filistin olayını vicdanımız kaldırmıyor birşeyler yapmalıyız diyoruz ancak her insan aynı değil işte vicdanı ve duygusallığı insanlık değerleri bizler kadar derin olmayan insanlar bizlerin tepkilerini anlayamıyor ve bilmedikleri bu tepkiyi bir kategoriye koyamıyorlar bunun için cahilce bizlerin üzerine saldırıyor ve antisemitizmin yayıcıları olarak bizleri fişliyorlar.

Davostan sonra İranla aramız bozulabilir

Başbakanın Davosta ki tepkisini haklı bulmayan yoktur sanırım ancak bu haklı hareketten sonra yapılanlara bakacak olursak en son abdullah gülün konuşmaları ile sanki türkiye ortadoğuda lider konumuna geçmek istiyormuş gibi bir hava söz konusu.İşte bu girişimle yakın zamanda iran ile aramızda bir çekişme olacağını düşünüyorum son olarak abd nin pjak ı terör örgütü olarak tanıması ve bu konuda iran a destek vermesi samimi bir girişimmidir yoksa bu konuyla ilişkilendirilebilir mi bilemiyorum ...göreceğiz.

KOMPL-(o)-E TEORİ-(leri)

Dünya üzerine Türkiye kökenli Abd destekli bir tarikat yayılır.Amerika mümkün olduğunca kendine sömürge toplamaya çalışmakta ve bu uğurda kimi ülkeleri fiilen işgal etmekte kimi ülkeleride satın almakta yada kullanmaktadır.Dünya üzerine yayılmasını sağladığı tarikat ile kullanacağı ülkelerin derin planını yapan amerika Türkiyede bir siyasi oluşumu destekler finansör olarak bu tarikatı kullanan abd bu siyasi oluşumu iktidara taşır.Uzun süre iktidarda kalan parti amerikanın emri ile ülkede köklü değişiklikler ve planlar yapar Amerikanın asıl amacı ise Türkiye yi ortadoğuda sözü dinlenen bir ülke haline getirmek ve islam rejimini etkin kılmaktır böylece iktidara taşıdığı insanlara bir nevi krallık bağışlayan amerika kralların iplerinide elinde tutacaktır ve tüm ortadoğuya hakim olacaktır.Ortadoğunun sürekli savaşlar ,düzensizlikler ve gelişememişlikler içerisinde kalmasını sağlayan AMERİKA SIKI BİR TERTİP HAZIRLAR VE BİR GÜN İKTİDARA TAŞIDIĞI SİYASİ PARTİNİN BAŞKANINI ETTİĞİ BİR CÜMLE İLE ORTADOĞUNUN LİDERİ OLMA YOLUNA SOKAR...


Yazılanlar tamamen hayal ürünü olup Türkiye ile Türkiyede ki herhangi bir siyasi parti ile ve kardeş ülke büyük müttefik ağabeyimiz amerika ile hiç bir ilgisi yoktur...

02 Şubat 2009

Ceza Evinde Paşalara Ana Avrat !

Ergenekon operasyonlarının başlangıcını hatırlayalım .Dalgalar neden sonra aldı başını yürüdü ?
Vedat Yenerer
Evinde cephane bulunan insan.Şimdi ne oldu erener 11 ay sonra serbest kaldı üstelik malzemeler evinden çıkmamış iş yerinden çıkmış üstelik hepsi boş kovanlarmış üstelik gazetecilik görevi sırasında afganistan çeçenistan gibi ülkelerden topladığı şeylermiş yani ergenekonun bu kısmıda hikayeymiş !

Yenerer çıktı bir de anlattıklarına bakalım !

Emekli Orgenarallere nasıl davranıldığı sorusuna Yenerer, teröristler tarafından taciz edildiklerini söyledi ve "Emekli Orgenaraller bizim bir ilerki hücredeydi. Onlara ana avrat 24 saat bağırılıp küfür edildiğini biliyorum. Bu duruma cezaevi yönetimi hiç bir şey söyleyemezdi. Çünkü her yerde yasadışı örgüt, katiller ordusu diyorum ben... Çünkü onların çoğu insan öldürdüğü için orda. Askere kurşun sıkmış teröristler var içlerinde. Onlar her gün bir şeyi protesto ederler. F tiplerinde hepsi yan yana. Bağırdığınız zaman diğer avludan duyulurdu. Sabahtan akşama kadar küfür ederlerdi. Birbirlerini göremedikleri için fiziksel bir taciz söz konusu değildi."


Ya yuh artık ya bu nedir arkadaş.Bu insanlar neden aynı mekanlara konuluyorlar askere neden sövdürülüyor ? Bunu yapanlar YARGILANACAK MI ?

01 Şubat 2009

Reklamcıların terbiyesizliği !

Evde oturmuş televizyon izliyorsunuz mesela bir tartışma programı sizde masada oturmuş yemek yiyorsunuz ve sunucu reklam arası vereceğini söyledi lokmayı ağzınıza koymadan fırlayıp kumandayı bulmanız lazım neden ? Çünkü reklamlar başladığı zaman televizyonun sesi iki katına çıkıyor.
Televizyon ile hiçbir ilgisi olmayan bu konunun bağlantı noktası reklamcıların aldığı ders ve ticaret ahlakı ile ilgili.Bizi rahatsız eden bu reklam şeklini heralde ders olarak görüyor olmalılar ki hepsi aynı şeyi yapıyorlar.Neden ürünleri gözümüze soktuğunuz yetmiyor bir reklamı kırk defa gösterdiğiniz yetmiyor bir reklam filmini iki saat tuttuğunuz yetmiyormuş gibi birde kafamıza kazınsın diye adeta kulaklarımızı yırtıyorsunuz ?
Denetçiler neden bu konuya el atmazlar ? Ya bu ülkede biz mi kıllık yapıyoruz yoksa bunlar gerçekten sorun mu arkadaşlar ?

Template by - Abdul Munir | Daya Earth Blogger Template