30 Ocak 2009

Dünya Türk ü Tanıyacak Ama... (Davos)

Dün Akşam Davos toplantısı sırasında başbakan Erdoğanın tavrı belli şahsen takdir ettim ve bir vatandaş olarak aferin başbakanımıza dedim.Bunun yanında benim tam tersi düşüncelerimde insanlarda mevcut şöyle ki ; Bu Tayyip erdoğan bop eşbaşkanı,bu tayyip erdoğan yolsuzluklara göz yuman erdoğan gibi laflra dönüyor.
Benim anlamadığım ise bununla iç politikamızın ne alakasının olduğu.Orada Erdoğan değil Ahmet bilmem ne Mehmet bilmem ne de olsa yine takdir edecektik.Çünkü oradaki olay Türkiye yi bu kadar konuşturmayız idi ve Erdoğanda öyle yağma yok dedi olay budur ve bizim takdir ettiğimiz noktada budur.
Olayın asıl can alıcı noktası ise şu ki eğer bu takdir etme olayını abartırda oy a çevirirsek işte ozaman felaketimiz olur ! Evet Tayyip erdoğan orada Türkiye nin onurunu ön plana çıkarmış ve korumuştur ancak iç politikada anamızı ağlattığını unutmayalım
Dünya Türk ü tanısın tanımasına da biz de bu zulüm yasalarını çıkartan bizleri sefalete sürükleyen topraklarımızın üzerinde önemli ve tehlikeli kararlar alan hükümetten kurtulalım .

27 Ocak 2009

SSK ne işe yarar ?

SSK yani sosyal sigortalar kurumu ne işe yarar ? İnsanlar mecburen ssk lı yapılıyorlar bana ssk lı olmanın yararlarını bir allah kulu hayrına anlatabilir mi ? Doktora gidiyorsunuz para ödüyorsunuz her ilaç ssk tarafından karşılanmıyor ilaçlarınız kısıtlı olarak veriliyor yani başınız günde iki kez ağrıyamaz ağrırsa ertesi güne hapınız yok,emekli olduktan sonra yaşam süreniz oldukça kısa emekli iken aldığınız para sizi ancak SOKAK ta karnınızı tok tutacak kadar idare eder,kızlar 18 yaşına kadar babası üzerinden ssklı olabilir daha niceleri sayılabilir
Bu ülkede neden ssk denen bir kurum var ? Bu kurum ne işe yarıyor bizler zorla ssk lı oluyoruz ama bize geri dönüşü yok. Neden zorla paramız alınıyor ?
Birde yeni sosyal güvenlik yasası var
Hem başbakan hemde gemicik sahibi olmayın aman allah neler oluyor
Gemici milletinin bir hakkı vardır emekli olduğunda yıpranma parası alır çünkü emekli olduğunda anası ağlamış vaziyette emekli olur ne psikoloji kalır ne de beden.Koskoca okyanusun ortasında kalıp tırlatan denizcilerimiz çoktur tırlatmayanlar bir şekilde emekli oluyorlar işte ve emekli olmayı başarabilenler YIPRANMA parası alıyorlar ama bugün GEMİCİK sahibi başbakanımızın hükümeti bu yıpranma hakkını denizcilerimizin elinden aldı.
Allahım bir daha başımıza hem armatör hem başbakan birini getirme ! Hatta sen hem iş adamı hem başbakan birini getirme

Sövmeden Yazmak Mümkün mü ?

Likud üyesi milletvekili Zeev Elkin, İsrail'de gelecek ay yapılacak genel seçimlerin ardından oluşacak yeni Parlamento'nun 24 Şubat'ta çalışmalarına başlayacağını belirterek "Ankara'nın tutumu, Ermeni Soykırımı'nın (İsrail Parlamentosu'nca) tanınmasının kaçınılmazlığını kanıtladı" dedi.

Bu haberi nasıl yorumlayabilirim bilemiyorum ,malesef henüz edebiyat bilgim ve seviyem bu adama sövmeden bir eleştiri yapacak kadar iyi değil o yüzden yorumu ve sövme işini okuyucuya bırakıyorum ...

25 Ocak 2009

Kurtlar Vadisinin Zararları Kanıtlandı !

Kurtlar Vadisi’nin “Kılıç”ı Atilla Olgaç geçen günlerde bir açıklama yapmış ve kıbrısta on kişiyi öldürdüm demişti üstelik esirken !
Bu haber üzerine Rumlar ayağa kalktı ve olgaç ın savaş suçlarından yargılanmasını istediler.Ayrıca hükümetin AİHM e gideceği konusuda gündemde sonra ne oldu ?
Olgaç çıktı ve yalan söylediğini aslında bunların senaryo olduğunu ve aklına gelen bir fikir ile senaryo ve gerçeği harman yaparak insanları şoke etmek istediğini söyledi !
Şok olduk olgaç ! Bakalım daha ne olacağız sayende !
Bu kurtlar vadisinin zararlarının kanıtıdır ! Bu dizide oynayan oyuncular ciddi anlamda kontrolden geçirilmelidir ! Hatta izleyenlerde kontrolden geçirilmeli sonuçlara göre dizi yasaklanmalıdır !
Yoksa Olgaç gibi gerçek hayat ile senaryoyu birbirine harmanlamak isteyenler çıkarsa sokaklarda kafalar ,bacaklar bulunabilir !

Mustafa Amca Benide sendikana alsana ?

Avrasya Tv ve Türk Metal İş Sendikasına yapılan darbeden sonra Art (Avrasya Tv) sık sık Türk Metal İş Sendika Başkanı Mustafa Özbek in konuşmalarını yayınlamaya başladı.Art şimdiye kadar neden bu kadar sık yapmadın bu yayınları ! Bu art nin ayıbı diğer ayıp ise benim şimdiye kadar bir merak edipte bakmadım kimdir bu Mustafa Özbek ?
Özbek in konuşmaları öyle güzel ki işçisine öyle sahip çıkıyor ki milletine ve devletine ve bağımsızlığa öyle değer veriyor ki şimdi dişarıda kalan sendika yöneticilerine söylüyorum
Ben Metal işçisi değilim ,ben işçi de değilim Beni Sendikanıza Alırmısınız ?

Template by - Abdul Munir | Daya Earth Blogger Template