24 Ocak 2009

Uğur Mumcu yu A(r)nıyoruz

24 Ocak 1993
Aramızdan sakıncalı bir piyadeyi alıp götürdü.Kitapları,köşe yazıları bir usta gazeteci bir usta yazar hemde ARAŞTIRMACI yazar.
Döneminin yolsuzluklarını dosya numaralarına kadar yazan sorgulayan korkusuz bir kalemşör.
Uğur Mumcu katledildi aradan yıllar süzüldü sessizce her sessiz geçen yılımızda biraz daha fazla anar olduk Mumcuyu.Her geçen yılda şimdi olsanda sessimiz çıksa dedik belki içimizden.
Aradan yıllar geçti ne dosya numaraları uğrar oldu gazetelere ne de korkusuz bir araştırmacı gazeteci.
Belki hukukçu olmasından mı ileri geliyordu yolsuzlukları bu kadar iyi ortaya çıkarabilmesi ? Demek yıllardır bir hukukçu çıkamamış korkusuz bir gazeteci olacak.
Bugün 24 Ocak 2009 UĞUR MUMCU SENİ ARIYORUZ

23 Ocak 2009

Meral Kaç gıı polis geliyor

Artık hepimizin yediği ekmek içtiği su gibi olan bir ergenekon davamız var.Olmazsa olmuyor duymadan edemiyoruz ekranlarda görmesek gazetede okumasak ya başka kanalı açıyor yada başka gazete alıyoruz.Tabii hepimiz merak içerisindeyiz ortada çok büyük DALGALAR oluyor acaba ne oldu ?
İşte acaba bu ne oldular okadar abartıldı ki geçen gün haberlerde şöyle bir şey duydum ;polis şimdi ergenekon kapsamında (yanılmıyorsam adı meral di ) meral isimli şahsı arıyor.
Polis arıyorsa haberlerde neden duyuyoruz ? Meral Tv izlemiyor mu ? Meral kaçmaz mı ? (Gerçi Zaten eğer ortada gerçekten bir ergenekon örgütü var ise üyeleri ve yöneticileri tası tarağı toplayıp kaçmamışmıdır ? o ayrı bir konu)
Ama polis eğer bir ismi arıyorsa bunu basında duymamız çok saçma değil mi ? neredeyse bir haber verme kaç deme yolu bu.(tabii yine burada isimlerin suçlu olduğunu varsayarak konuşuyoruz eğer kendinden emin biri ise evinde oturup polisi bekleyecektir ama polis suçlu olduğu gerekçesi ile arıyor polisin bu gerekçe ile aradığı bir insanın haberini yapmakta suç olsa gerek..? )

Template by - Abdul Munir | Daya Earth Blogger Template