08 Ocak 2009

Eleştiriyi bilmeyen yazar olursa...

Yazarlık iddiası bulunan bir siyasi partinin yönetim kadrosunda yer alan şahıs hakkında yazdığım eleştiri metni bulunmaktadır (idi)
Bu eleştiri metni yayınlandığı sitede altında farklı yorumlarda olması kişiye hakaret edildiği vs. gerekçeleri ile kaldırılmıştır.
Benim kaldırılan eleştiri metnimden sonra şahsın yazdığı ve karşılık niteliğinde olan yazısı sözlük sitelerinden birinde yer almıştır.(Sadece bana değil tüm yazılanlara karşı bir karşılık metni)
Ancak söz konusu şahıs eleştiri metnimi yazısına almadığı için benim yazdığım metin internet ortamında bulunmamakta ve içerisinden cımbızlanan kelimeler hakaret olarak alınıp bunlara karşılık banada hakaret edilmektedir.
Metnimden kelimeler cımbızlandığı,çarpıtıldığı için hakaret değil eleştiri yaptığım için şahsın karşılık metnini muhattap almıyorum.
Kendisine attığım e-maile düzgün cevap vermediği ,saygıyı bilmediği için kendisini muhattap almıyorum.

Hakkında yazılacak çok şey var ama ben susuyorum ! Seni tanıyan tanıdı !

Ateşkes Yetmez ! İsrail Yargılanmalıdır

İsrail in Filistinde yaptığı soykırım günleri başladığından bu yana her saldırıda hemen herkes ekranlardan köşelerinden ve bizler evlerimizden telaşla bağırmaya başladık ATEŞKES ilan edilsin.
Görüşmeler oldu ateşkes ilan edildi Filistinde ölen insanlar UNUTULDU orta doğuda barış rüzgarları esmeye başladı ! Sonra İsrail yeniden saldırdı yine yüzlerce ölü yine ateşkes yine unutulan filistin halkı.
Bu son saldırılarda da hepimiz bağırıp çağırıyoruz devlet adamları dahil herkes Ateşkes diyor.
Bu doğru ancak eksik bir istek Ateşkesin yanında Uluslararası mahkeme kurularak İsrail devleti yaptığı katliamdan ötürü yargılanmalı ve cezalandırılmalıdır !
Uluslararası hukuk neder bilmiyorum ama insan vicdanı ve aklı bunu diyor.Öyle zannederim ki Uluslararası hukukta aklın öncülüğünde inşaa edilmiştir yok böyle değil ise Uluslararası mahkemelerde ,avrupa insan haklarında yargılanan ülkeler başkaldırsın ve hakkını arasın.

Sözün özü İsrail ve Filistin arasında bir Ateşkes imzalansın İsrail işgal ettiği topraklardan çıksın ve Uluslararası mahkemede yargılansın !

07 Ocak 2009

Serdar Turgut a bir soru ...?

Yazar Nihat Genç i tanımayan yoktur varsa hemen koşsun tanısın.Büyük bir eksiklik içerisinde çünkü.
Nihat Genç Akşam gazetesi yazarlığından ayrıldıktan sonra Serdar Turgut bir açıklama yapmış;Nihat Genç i çalıştırdığıma pişman oldum demişti.
Dün yanılmıyorsam yada önce ki gün Akşam gazetesi yazarlarından Oray Eğin İsrail e lanet okuyan Yıldız Tilbeden UTANDIĞINI açıklamıştı.
Neden ?
Yıldız Tilbe yahudi düşmanlığını körüklüyormuşşşşş.
Sanki Tilbe çıkıp kahrolsun yahudiler gibi bir laf etti.Sanki Tilbe Yahudi lafını ağzına aldı.Oray Eğin e ne oldu orasını tartışmak istemiyorum ama
Zulme karşı sessiz duramayan.Zalimin karşısında susan dilsiz şeytandır diyebilen.Nihat Genç in arkasından konuşan Serdar Turgut a şunu sormak isterim;
Zalimi ve zulmü lanetleyen insanlardan utanan yazarlarınızdan memnunmusunuz ?

05 Ocak 2009

Soylu Yıldız Tilbe

Dün bir programa katılan Yıldız Tilbe henüz sahneye çıktığı anda program başlamadan söylemek istedikleri olduğunu belirterek bir konuşma yaptı.Konuşmasının başında şimdi benim söylediklerime herkes "amin" diyecek dedi ve başladı;

Allah ım israil in belasını ver,Allah ım Filistinli küçük çocukların hürmetine dinimizi düşürme...
Ve döne döne israile Lanet.

Başka oldu mu bilmiyorum ama ben ilk defa ekranda bir sanatçının tepkisini gördüm.Savaşlar olmasın değil yapılan zulmü dile getirerek lanetler okuyabilen bir sanatçı.
Bu soylu davranışından dolayı Tüm blog yazar ı arkadaşlar ı Yıldız Tilbey e sahip çıkmaya ve ona ithafen bir yazı yazarak kendisini tebrik etmeye çağırıyorum.

Yıldız Tilbe sana binlerce teşekkür binlerce selam olsun.Soylu Davranışından dolayı seni kutluyorum.

İsrail Filistin savaşı
İsrail hükümet sözcüsü açıklama yapıyor “uluslar arası alanda büyük bir var” peki anlayış,hoşgörü neye ? İsrail in gazze de yaptığı katliama.Çünkü İsrail meşru müdafada bulunuyormuş.Ben şimdi uluslar arası arenanın yani sizin o uluslar arası diyerek tüm ulusların başına dikdatör yaptığınız Avrupa nın dışından konuşuyorum.Sizin müdafanız kime karşı ?
Be hey insanlığın yok edicileri,be hey ölüm tanklarının efendileri on beş yaşında çocuklardan mı korktunuz kundakta ki bebeklerden mi ? Be hey lanetliler bu zulme sessiz mi kalınacak sandınız ?
Artık dünyanın kandırılan halkları insan hakları palavrasını gördü atık kimse avrupadan ses beklemiyor.Yaptığınız açıklamalar boşuna.Artık söylenecek sözü Avrupa nın ruhu kararmış sözcülerine bırakmıyoruz.Artık meydanlar bizim işgalimizdedir.Her meydanda sizlere ve zulmünüze binbir lanet okuyacağız.Artık gökler işgalimizdedir.Semalara açılan ellerimiz çocuklarımızdan önce Filistinli kardeşlere dualar gönderecek ve tıpkı gazzenin üzerine yağdırdığınız gibi üzerinize kinimizi,lanetimizi yağdıracağız.Artık sessizce ağlayan çocuklar büyüdü ve şimdi meydanlarımızda sıkılı birer yumruk oldular.İsrail gün gelecek meydanlarda ki çocuklarda büyüyecek…

Template by - Abdul Munir | Daya Earth Blogger Template