01 Şubat 2009

Reklamcıların terbiyesizliği !

Evde oturmuş televizyon izliyorsunuz mesela bir tartışma programı sizde masada oturmuş yemek yiyorsunuz ve sunucu reklam arası vereceğini söyledi lokmayı ağzınıza koymadan fırlayıp kumandayı bulmanız lazım neden ? Çünkü reklamlar başladığı zaman televizyonun sesi iki katına çıkıyor.
Televizyon ile hiçbir ilgisi olmayan bu konunun bağlantı noktası reklamcıların aldığı ders ve ticaret ahlakı ile ilgili.Bizi rahatsız eden bu reklam şeklini heralde ders olarak görüyor olmalılar ki hepsi aynı şeyi yapıyorlar.Neden ürünleri gözümüze soktuğunuz yetmiyor bir reklamı kırk defa gösterdiğiniz yetmiyor bir reklam filmini iki saat tuttuğunuz yetmiyormuş gibi birde kafamıza kazınsın diye adeta kulaklarımızı yırtıyorsunuz ?
Denetçiler neden bu konuya el atmazlar ? Ya bu ülkede biz mi kıllık yapıyoruz yoksa bunlar gerçekten sorun mu arkadaşlar ?

1 yorum:

Sercan dedi ki...

Evet Gerçektende dorğu bir konuyu eleştirmişsiniz mesela sürükleyici bi diziyi izlerken birden reklamın girmesi ve o anda sesin sınırları zorlayacak şekilde yüksek çıkması genelde bunu kanal d ve Lig tv yapıyor.

Template by - Abdul Munir | Daya Earth Blogger Template