05 Şubat 2009

Antisemitizm saçmalığı

İsrailin filistine saldırılarından bugüne bir çok eylem miting boykot oldu en son davos olayı ile beraber öfkemizi bütün dünya duydu.
Peki bizim öfkemiz neye ?
Bizim öfkemiz israil devletinin filistin halkına yaptığı zulme.Tıpkı amerikanın ırak halkına yaptığı zulme duyduğumuz öfke gibi.
Fakat bizler öfkemizi dillendirdikçe aradan bazı sesler yükselmeye başladı sizler yahudi düşmanlığı yapıyorsunuz bunu körüklüyorsunuz gibi.Hatırlayalım Yıldız Tilbe ekranlardan israil e lanet okuduğu zaman ertesi gün Akşam gazetesi yazarlarından biri yıldız tilbeden utandığını çünkü onun yahudi düşmanlığını körüklediğini söyledi.
Şimdi en başa dönelim İsrailin saldırıları başlattığı güne ve oradan zihnimizi yavaşça tarayalım bugüne kadar Türkiyede bir yahudiye zarar getirildi mi ? Senin devletin filistin halkına zulm ediyor denip bir yahudiye bırakalım darp etmeyi herhangi bir sözlü taciz dahi oldu mu ?
Sanırım olay şuradan kaynaklanıyor.Bizlerin derin bir duygusallığı ve vicdani rahatsızlıklarımız var.Mesela filistin olayını vicdanımız kaldırmıyor birşeyler yapmalıyız diyoruz ancak her insan aynı değil işte vicdanı ve duygusallığı insanlık değerleri bizler kadar derin olmayan insanlar bizlerin tepkilerini anlayamıyor ve bilmedikleri bu tepkiyi bir kategoriye koyamıyorlar bunun için cahilce bizlerin üzerine saldırıyor ve antisemitizmin yayıcıları olarak bizleri fişliyorlar.

0 yorum:

Template by - Abdul Munir | Daya Earth Blogger Template