27 Ocak 2009

SSK ne işe yarar ?

SSK yani sosyal sigortalar kurumu ne işe yarar ? İnsanlar mecburen ssk lı yapılıyorlar bana ssk lı olmanın yararlarını bir allah kulu hayrına anlatabilir mi ? Doktora gidiyorsunuz para ödüyorsunuz her ilaç ssk tarafından karşılanmıyor ilaçlarınız kısıtlı olarak veriliyor yani başınız günde iki kez ağrıyamaz ağrırsa ertesi güne hapınız yok,emekli olduktan sonra yaşam süreniz oldukça kısa emekli iken aldığınız para sizi ancak SOKAK ta karnınızı tok tutacak kadar idare eder,kızlar 18 yaşına kadar babası üzerinden ssklı olabilir daha niceleri sayılabilir
Bu ülkede neden ssk denen bir kurum var ? Bu kurum ne işe yarıyor bizler zorla ssk lı oluyoruz ama bize geri dönüşü yok. Neden zorla paramız alınıyor ?
Birde yeni sosyal güvenlik yasası var
Hem başbakan hemde gemicik sahibi olmayın aman allah neler oluyor
Gemici milletinin bir hakkı vardır emekli olduğunda yıpranma parası alır çünkü emekli olduğunda anası ağlamış vaziyette emekli olur ne psikoloji kalır ne de beden.Koskoca okyanusun ortasında kalıp tırlatan denizcilerimiz çoktur tırlatmayanlar bir şekilde emekli oluyorlar işte ve emekli olmayı başarabilenler YIPRANMA parası alıyorlar ama bugün GEMİCİK sahibi başbakanımızın hükümeti bu yıpranma hakkını denizcilerimizin elinden aldı.
Allahım bir daha başımıza hem armatör hem başbakan birini getirme ! Hatta sen hem iş adamı hem başbakan birini getirme

0 yorum:

Template by - Abdul Munir | Daya Earth Blogger Template