25 Eylül 2008

Yönetilen Kim Yada Neresi

Hepimiz Hatta Basınımız zaman zaman şöyle bir cümle kullanıyoruz 'bizi yönetenler' peki biz yönetiliyormuyuz ? Yada bir başbakan ve meclis halkı yönetir mi ? Yoksa bunlar ülkenin ekonomisini siyasetini yani ülkenin gidişatını mı yönetir ? Sanırım yönetilen ülke olmalı biz olmamalıyız!Bizler özgür insanlarız eğer bizler yönetilirsek ozaman özgürlüğümüz yok demektir.Özgür düşünmüyor,özgür hareket etmiyor ve özgürce isteklerimizi ve tavırlarımızı ortaya koyamıyoruz demektir.
Peki biz neden kendimizi yönetilen konumuna sokuyoruz ?
Sanırım bunun altında darbenin ve iktidarların tutumlarının üzerimizde kalan etkisi çıkar.Son örnek olarak elimizde Tayyip erdoğan var.Neredeyse dikdatörlüğe varan bir yönetim.Eleştirme hakkınız yok bırakın eleştirmeyi yönetimin bulaştığı yolsuzlukları bile dillendirme hakkkınız yok ,bir mayısta hakkınızı arama şansınız yok,yapılan bir toplantıda yada bir şekilde yönetime ulaşıp derdinizi anlatma sıkıntılarınızı söyleme şansınız yok,üzerinize bindirilen vergi ve zamlara ses çıkarmıyorsunuz.
Evet işte bu sebepler aslında ülkemizi yönetmesi gereken insanları bizleri yönetir hale getiriyor ve sanırım bizde bunu artık kabulenmişiz yani ortada bir padişahlık var.Bu son dönemde iyice açığa çıktı.

Template by - Abdul Munir | Daya Earth Blogger Template