18 Ağustos 2008

BU TEZGAHTA YAĞMA VAR

Yolsuzluk ve rüşvetleri ile ,gizli hesapları ve anlaşmaları ile ,kaçakçılık ve silah tüccarlıkları ile satarak ve satılarak bizlerin herşeyimizi çaldılar zengin gizli tarikatların ve aşiretlerin vekilleri.

Yüksek enflasyona düşük maaş zamları ve vergi yağmurları ile ceplerimizi boşalttılar.
Baskıları ile isyanımızı çaldılar.Sesimizi çaldılar.Sıkılı yumruklarımızı çaldılar asiliğimizden bize kalan dişlerimizi sıkmak oldu.
Fakirleştirdikleri bizlerden bazılarımızı satın aldıkları tv kanallarında para için maymun yaptılar.Ahlağımızı çaldılar.
Bazılarımız hırsız olduk.Sistem bizi hırsızlığa zorladı.Kapkaççı olduk.Bizi ödüllendirdiler.Serbest bıraktılar.Küçük yaşta hırsız olursan ceza yok dediler.Başımıza hırsız reisler getirdiler.Çetelerin adamları olduk.
Bazılarımız stokçu olduk.Pirinci,mercimeği elimizde tutup satmadık fakir halka biraz daha pahalı satalım diye.
Üniversite hocalarımız yaz okulunu keşfettiler sistem sayesinde.Fakir halkın çocuklarını kasıtlı sınıfta bıraktılar yazın üç beş kuruş kazanmak için.
Sistem bizi kendine benzetti ve o yüzden içine girdiğimiz sisteme başkaldıramaz olduk.Göz yumar olduk herşeye.Geriye kalanlarda oldu sisteme ayak uydurmayan.Ahlaklı ve onurlu ve yoksul bir millet.
ve içimizden bazıları haykırdı kulaklarımıza "yoksulluk tek millettir."
sisteme,yoksulluğa ve kendini satanlara ve üniversite hocalarına ve tv kanallarına rağmen ben döktüm işporta tezgahımdan mallarımı.Yoksul daktilolarda yazılmış kitaplardan aldım şerefi ve onuru ve haysiyeti,ahlağı koydum tezgahıma haydi gelin parayla değil bunlar tezgahta yağma var.Yoksulluk adına,yoksullar adına,Allah aşkına bu tezgahta yağma var.

Template by - Abdul Munir | Daya Earth Blogger Template