31 Temmuz 2008

Gaste Çalışanları Şikayetçi

İstanbulda yaşayanlar bilirler istanbul dışındakilerde aracılığım ile öğrenmiş olsunlar istanbulda hergün bedava gazete dağıtılıyor adı Gaste.Halkın ve araba trafiğinin yoğun olduğu yerlerde gaste çalışanları elinize,yada arabanıza gazetenizi getiriyorlar.
Bu faaliyet ilk başladığında gaste çalışanlarının genelini üniversite öğrencileri oluşturuyordu.Aylık 600ytl maaş vardı yanlış hatırlamıyorsam.İşiniz 2..3 saat gazete dağıtmak sonra serbestsiniz.Ancak ilerleyen zamanda maaşlar düşmüş şu anda 200 lü bir rakam.Sanırım firma değişmiş sorun buymuş.Ancak daha büyük bir sorun var ki o da şu; Gaste çalışanları maaşlarını alamıyorlar.Geçen hafta bir grup gaste çalışanı maaşlarını alamadıkları için gazeteleri dağıtmadılar sonra yetkililer gelip söz vermişler ve sonraki hafta maaşlarını ödemişler ancak ödedikleri maaş 2 ay öncesine ait yani çalışanların hala içeride bir aylığı yatıyormuş

30 Temmuz 2008

Mail Yoluyla Terör

email adresime bir mail gelmiş.Dikkat ! diyor açtım kadıköy,taksim,florya ve eminönüne gitmeyin tekrar terör acısı yaşamayalım bu bilgi sağlam bir kaynaktan geldi diyor ve çok kişiye yollanmış.Birde bende birilerine yollamalıymışım neden ? Terör acısı yaşamayalım vay anasını millet istahbarat olmuş terör saldırıları nerden gelecek biliyorlar yada millet terörrün içinde yaygara yapıyor maksat reklam olsun yada millet salaklaşmış.
Böyle bir mail olabilir mi ? birde ben bunu millete yollayacakmışım.Bunu hangi psikoloji ve hangi akılla ciddiye alabilirim ? Bana bunu yollayan arkadaşa sövsem acaba anlar mı ? Bana bunu yolladığına göre kendisi bu maili ciddiye almış allah muhafaza ya başkalarıda ciddiye alırsa ? Asıl terör bu olmaz mı ? Ortada hiç bir şey yokken milletin beynine paslı çivilerle terör korkusu salmak asıl terör olmaz mı ? Yolda tedirgin yürümelerine neden olmak terörün amacı değil mi ?
EY ELİNİN ALTINDA TEKNOLOJİ OLAN AMA AKLI KIT OLAN İNSANLAR BU MAİLLERE İNANMAYIN VE İNANDIRMAYA ÇALIŞMAYIN !!!

Akp Kapatılmadı

30 Temmuz akşamı yani bugün anayasa mahkemesinin yaptığı açıklamada mahkeme sonucunun AKP nin kapatılmaması kararı çıktığını belirtti.6 üyenin kapatılsın 4 üyenin hazine yardımı kesilsin ve 1 üyenin red oyu ile akp kapatılmadı hazine yardımı yarıya düştü.
Peki akp bundan ders çıkartırmı? Hayır hiç sanmıyorum.Hazine yardımı yarıya düştü bunun ceremesini bakalım kimler çekecek.

29 Temmuz 2008

Key Odemeleri

Bir süredir Key ödemelerinin sorgulaması için hazırlanan web sayfası açılmıyordu ancak bugün sayfa tekrar hayata dönmüş.Key ödeme bilginizi sorgulamak için:
http://www.keyodemeleri.com/ adresine tıklayın.

28 Temmuz 2008

Bağımsızlar Ülkesi

Şu son dönem gazete reklamlarına,eleştiri programlarının reklamlarına,tv reklamlarına bakıyorum hatta yazar,sunucu,eleştirmen reklamlarına vs.
Her reklamın sloganı aynı "tarafsız" "bağımsız" "tek başına" evet herkes tarafsızlığını,bağımsızlığını ön plana çıkarma derdinde.Çünkü öyle adam kayırmalar öyle dayı yiğen ilişkileri gördük ki son yıllarda artık bağımsız,tarafsız birinin adamı olmama herkesin kendini pazarlama yöntemi olmaya başladı.Yani yazar kendini çok iyi edebiyatçı,tarihçi diye yada eleştirmenler prof.bilgili entellektüel diye değil tarafsız diye pazarlıyor herkes tek olduğunu ispatlama derdinde.Her zaman adam kayırmalar gizli bağlar birilerinin adamı olma vardı.Her zaman birileri kendinin tarafsız olduğunu söylüyordu ama eskiden gerçekten tarafsız olanlar bağımsız olanlar bunu ispatlıyorlardı yada bunu ağızlarından düşürmüyorlardı çünkü tarafsız olma bağımsız olma birilerinin arkanızda ve sizin birilerinin arkasında olmamanız önemliydi ama şimdi herkes yani alakasız adamlar tutup tarafsızlıktan bağımsızlıktan bahsediyor.
Boynunda tasmanla tarafsızım bağımsızım desen ne yazar_?Ben tasmanı gören gözüme mi inanayım,bağımsızım naranı duyan kulağıma mı?

Teröre Lanet


Masum Halka Saldıran Hiç Bir İdeoloji Samimi Olamaz.
Güngörende 27 Temmuz akşamı 13 masum insanımızın hayatını kaybettiği ve 70 masum insanımızın yaralandığı bombalı bir terör eylemi gerçekleştirildi.

Template by - Abdul Munir | Daya Earth Blogger Template