11 Temmuz 2008

Ergenekon haberi yapan basın ?

Yine mi aynı konu diyenleriniz olabilir tabi ama bizim penceremizi ergenekon örttü arkadaşlar ben gökyüzünü göremiyorum o yüzden konularımda bunun dışına çıkamıyor.Ergenekon kapsamında göz altına alınan ve tutuklanan açık istihbarat sitesi yazarı Behiç Gürcihan'ın babası Ali İhsan Gürcihan'ın konu ile ilgili yazdığı yazısını okuyordum.kendisi şöyle demiş aynen;

Bu süreçte usul geregi,bizler oglumuz hakkinda hiçbir bilgi dahi edinemez iken , özellikle tarikat ve cemaat görüslü basin yayin organlarinin,gözaltina alinma isleminin hemen akabinde yazdiklari gerçek disi bilgiler ve iki gün boyunca isin basindan itibaren tutuklandigina dair verdikleri haberler bizleri rahatsiz edici oldugu kadar da düsündürücü bir durumdur.
Yasa geregi,bize her türlü kapilarin kapandigi bir ortamda, Güvenlik Güçlerimizin ve Savciligin bu bilgileri basina da vermeyecegini hiç tereddütsüz kabul ediyoruz.
Gizliligin ihlal edilmemesine ragmen , özellikle tarikatçi ve cemaatçi basinin ürettigi haber ve senaryolarla haksiz bir saldiriya ugradigimizi ve kendi taraftarlari adina da Yargi üzerinde maksatli bir sekilde kamuoyu baskisi kurulmaya çalisildigini gözlemledim. Bu güven ve cesareti nereden aldiklarinin yetkililer tarafindan tespit edilip ortaya konacagina ve bu haksiz uygulama konusunda bizlerin özgürlügü adina savcilarimizin geregini yapacagina da inaniyorum.Ben bu yazıyı okurken hemen denizler geldi aklıma Deniz Gezmişler onların tutuklanışı ve sonrası.Ne olmuştu o zaman ? Darağacında üç fidan kitabından aynen alıyorum21 ve 22 ekim 1971 günlerinde Türkiye radyoları,izmir sıkıyönetim komutanlığının 26 sayılı bildirisini tekrarlıyordu.DAVANIN SÜRMEKTE OLDUĞU BİR SIRADA YAYINLANAN BU BİLDİRİDE 'VERİLMİŞ KARARLARIN İNFAZ İŞLEMİNE BAŞLAYACAĞI ŞU GÜNLER DENİYORDU'.

(BURAYA DİKKAT) MAHKEME HABERLERİNE SANSÜR UYGULANIYORDU OYSA DAVAYI TERS YÖNDE ETKİ ALTINDA BIRAKACAK HER TÜRLÜ HABER VE YAYIN SAĞ BASINDA YER ALIYORDU.Bir önceki yazımda da demiştim bunlar bize geçmişi yaşatıyorlar.Bunlar başka şeyleri örnek alıyorlar.Bunların niyeti başka temizeller falan yalan bunlraın eli pis !!!

10 Temmuz 2008

Ergenekon (Hepinizin ....yım)

Sakınan göze çöp batarmış hep 80 öncesinden bahsederken aman allah o günleri yaşatmasın halkımıza tekrar dedik.Halkımız o acıları bir daha yaşamasın diye çokça acılar sefaletler çekti çekiyor ama o dönemlerden haz alan siyasiler o günleri geri getiriyor kendi krallıklarını tekrar inşa ediyorlar 80 öncesine mi gidiyoruz daha gerisine mi bilmem ama bir krallık bir sultanlık inşa ediliyor.
İşi gücü ticaret olan bir iş adamı evinden alınıp hapse atılıyor ve bir yıl sonra dışarıya tanınmayacak halde çıkıyor.Karısı kendisini ziyarete gittiği zaman memurlar soruyorlar görmek istediğine eminmisin ?Karısı o güne dair şunu söylüyor 'tanıyamadım' ve bu insanı rezil bir biçimde dişarıya atıyorsunuz üstü başı perişan halde.
Biz bu olayları hatıratlarda okuduk hapishane,hücre,psikolojik baskı,işkence,ölüm,dayak,göz altı,göz altında kaybolma,emniyet,siyasi şube,babacan tavırlı ağızdan laf alan polisler,zevk için idam şakası yapılan suçsuz insanlar,dar ağaçları,hapiste çürümeler.Biz bunları hatıratlarda okuduk ve öyle böyle değil ağlayarak içimiz sızlayarak lanet okuyarak kahrolsun diyerek okuduk ,okurken bizde işkenceler gördük.
Ama şimdi hatıratlara geçecek günler yaşıyoruz.Bir dikdatörlük.İnsanların telefonları dinlenip içeri alınıyorlar ve neden sen bu adama küfrettin diye soruyorlar.Şu soruya bakın neden küfrettin ?İşkenceler görüyoruz,hapse atılmadık ama o çok korktuğumuz tekrarı olmasın diye sefaletler çektiğimiz 80 öncesi günler geliyor korkularını yaşatarak bizlere işkence ediyorlar.Başımızda bir faşist dikdatörlük şehirlerimizde bombalar saldırılar ölümler gazeteciler hapislerde yazarlarımız ekranlarda çaresizlikten konuşamaz haldeler.
İşte Nihat Genc tüm bu olaylar başlamadan önce bu günleri görmüş ve uyarmıştı'bu olaylara alet olmayın' ama oldular.Şimdi Nihat Genc ekrana çıktığında hepimizin çarezliğini anlatıyor dinleniyoruz ,hepimiz zapturat altındayız diyor,hepimizin evine gece yarısı gestapolar girdi diyor.
İşte Erol mütercimler 4 gün göz altı süresini anlatıyor.Kendimi çırılçıplak hissettim diyor.Korkudan bayılanlar oldu diyor.Şaşkınlık içerisinde kelimeleri toparlayamıyor ifadeler beklemeler korkular ve belki tekrar alınırım diye bir bekleyiş.Ben oradan çıkamam hesapları yapıyor ölüm çıkar hapishaneden diyor.
Hepimiz korkuyoruz yazarlarımızın,askerlerimizin telefonları dinleniyor ve soruluyor neden küfrettin.Hepimiz korkuyoruz 80 öncesine dönmek istemiyoruz korkumuz bu başka bir şey değil

06 Temmuz 2008

YAZDINDA ALINTI DESEYDİN KEŞKE

Nette can sıkıntısından ne yaptığımı bilmez dolanırken benim hikayelerden birini aratmaya karar verdim Dağdeviren isimli Hikayemi arattım kafadan karşıma bir site çıktı tıkladım baktım iyi güzel benim hikayeyi almışlar yazmışlarda yahu insan bir kaynak gösterir dimi hiç birşey yaomıyorsan alıntıdır de be kardeşim o hikayede benim hakkım var emeğim var değil mi _?

www.tapan.biz sitesinde EFEHAN Yarbay isimli arkadaş yazmış hikayeyi

Ünlü Gaflarından (Seda Sayan)

Uzun süredir yazmamamın sebebi Gündemde ergenekon denen safsatadan başka bir şey olmayışıdır.Aklımızı,fikrimizi,duygularımızı kitlediler.
Sevgi üzerine Yazayım diyorum yok işin ucunu başka yerlere çekiyorum,hikaye diyorum yok olmuyor bende bir süre bıraktım ama birde hit olayı var :) düşüyorum :D derken bir haber takıldı gözüme belki sizlerde okumuşsunuzdur.msn com dan link veriyor yanlış haıtrlamıyorsam milliyet habere.Haber ünlülerin canlı yayın gafları ama ben en bombasını buraya alıntı yapıyorum


NE İŞ YAPIYON LAN MUSTAFA?

Seda Sayan: Bir sabah elleri belinde programını sunuyor. O sırada bir canlı bağlantı olur ve Sayan sorar:

Alooooo kiminle göröşüyoruz.

- Ben Mustafa,

Naber lan Mustafa. Nerden arıyosun bizi?

- Şişli'den. Ne iş yapıyon lan Mustafa.

- Belediye başkanıyım!!! (Mustafa Sarıgül)
Şu şımarıklığa bakın herhalde sonrasında özür dilemiştir.Peki o telefondaki sarıgül değilde vatandaş muftafa olsaydı? Ozaman sedanın Lan Mustafası gayet normal olacaktı değil mi?
Bu ünlü takımı kendini çok üst sınıf görmeye başladı.Bizlerin yorumlarını okumuyorlardır tabi ama biri kalkıp bunlara siz bu halkı nasıl böyle hor görürsünüz dese hemen eğilip bükülüp halkım benim canımdır ayaklarına yatarlar.Ama BİRİNİNDE BUNLARA ÇIKIP SİZ BU HALKI NASIL HOR GÖRÜRSÜNÜZ DEME VAKTİ GELDİDE GEÇİYOR

Template by - Abdul Munir | Daya Earth Blogger Template