12 Haziran 2008

Milli Maç Neden Şifreli

Euro 2008 başladı gidiyor Bizimkilerde Dün kazandılar iyi güzel ama ben maçı kaliteli bir biçimde izleyemiyorum.Neden ? Çünkü Atv uydu yayınlarına şifre koydu ve elimdeki uydu cihazı ile maçı izleyemiyorum ve mecburen dandik bir kablo vasıtası ile maç izlemek zorundayım yani ekranda topun yüzlerce beyaz noktadan hangisi olduğunu tahmin etmek gibi bir durumdayım.

Peki Atv bunu neden yaptı ? Yani madem şifreyi kırabiliyoruz madem normal antenden maçları izleyebiliyoruz elimizdeki uydu alıcısının bir halta yaramayacağını neden bize ifade ediyorlar ?

Bu şifreleme mantığını bilen bir arkadaş varsa bana da anlatsın lütfen !

10 Haziran 2008

Deniz de Yapılınca Fuhuş Olmuyor Mu ?

Haberler.com un Haberine göre Yassı ada Fuhuş adasına dönmüş,Zevk adası mı diyelim ?
Yok Rezil ada.Duvarlarda rusça yazılar telefon numaraları.Yerlerde prezervatifler,eski yorgan yastıklar vay be adaya bak.
Haberlerde ZAMAN ZAMAN görüyoruz istanbulda fuhuş operasyonları yapılır.Bu zaman hangi şartlara göre belirleniyor bilmiyorum yada belli bir sınırı mı var ? Mesela yılda iki kez şurayı basıcaz iki yılda bir şurayı basıcaz gibi.
Tıpkı uyuşturucu operasyonları gibi mesela taksimin arka sokakları HEP DUYARIZ uyuşturucunun satıldığı mekanlardır.Neden buralara polis baskını yapılmaz ? Yılda bir iki kez kasımpaşada baskınlar olur birde pkk nın büyük bir parti malı yakalanır okadar.Neyse bu ilginç durumu fazla kurcalamayalım deştikçe taksimin arka sokaklarından tanıdık birileri (yetkileri ile) çıkabilir !
Taksimden aşşağı inelim karaköyden motorumuza binip maviliklere sürelim.Biz maviliklere giderken iki yılda bir yapılan baskınlara yassı adayıda ekleyelim.

08 Haziran 2008

Nihat Genc'in Ankara İçin Amblem Önerisi

Yazar Nihat Genç 'in Ankara Büyük Şehir Belediyesi amblemi için yaptığı öneri

"Melih Gökçek’in dayattığı Ankara amblemi sonunda mahkeme tarafından iptal edildi. Yeni amblem arayışları başladı. Ben on yıldan beri Ankara’ya yakışan amblemin kuvvacı kalpağı üstüne madeni para büyüklüğünde bir hilalden oluşması gerektiğini söylüyorum. Kuvvacı kalpağı Mustafa Kemal’in Ankara’ya girerken giydiği kalpaktır. Bu kalpak bağımsızlığımızı, direnişimizi, temsil eder. Ayrıca kalpağın tam önündeki rozet şeklindeki hilal Müslümanlığımızı temsil eder. Hem bağımsızlığımız hem de İslam bu hilalli kalpakla çok güzel temsil edilmektedir. Bütün arkadaşların Ankara’nın amblemi olarak kuvva kalpağı üstünde hilal olan bu amblemin tanıtılması için ellerinden geleni yapmalarını istiyorum. Ankara’ya yakışan, bağımsızlığımızı temsil eden bu kalpaktır. Gücü yeten herkesi her platformda bu hilalli kalpağın Ankara’nın amblemi olması için mücadele etmeye çağırıyorum. Ankara’ya yakışan hilalli kalpaktır. Bu amblemin Ankara’nın amblemi olması için elimizden geleni yapalım."
Nihat GENÇ


Nihat-genc.com sitesi admini'nin Nihat Gencin tarifi doğrultusunda yaptığı örnek çalışma


Aydınımız,Yazarımız en güzelini düşünmüş yine bizede destek düşer

Template by - Abdul Munir | Daya Earth Blogger Template