07 Mayıs 2008

Akp nin Perde Arkası

Akp hükümeti kurulduğundan bu yana ortada dolanan söylemlerden birtaneside perde arkasında ki adamın Abdullah gül olduğu Tayyip erdoğanı Abdulah gülün yönettiği.
Doğrumudur yanlışmıdır bilemeyiz ama ortalıkta yıllardır dolanan laf budur.Akp kapatma davasından sonra Tayyip beyin ve Gül ün aralarının açılması da düşündürücü ? mü ?
Tabi birde Yazarlarımızdan bazılarının Tayyib beyin samimiyetine inandıklarını söylemeleri var.Tüm parçaları birleştirince ortaya bir şey çıkıyor mu ?
? BİLMEM ?

06 Mayıs 2008

Moloz İnsanlara Hikayeler

Bizim semtimizde bir zamanlar çok güzel bir yapı vardı.Tarihi bir eser değildi,belki en fazla yirmi yıllık bir bina fakat öyle güzel yapılmıştı ki,gören insan hemen önünde durur bu göze hitap eden harika eseri incelemeye başlardı.
Bina öylesine güzeldi ve öyle bir ün yapmıştıki bir çok mimar,müteahhit bu binadan esinlendi ve benzer yapılar inşa ettiler.Yani bina diğerlerine örnek olmaya başladı.Zaman içinde semtimiz harika binalar doldu.Fakat gün geldi neredeyse her mimara,müteahhite örnek olan bina yıkıldı.Yıkım günü semt sakinlerinin çoğu ve ben oradaydık.Bu güzel yapının,görkemin yıkılışını izledik ve bina yıkıldıkça gördük ki içi bomboşmuş.Ne depreme göre inşaa edilmiş nede kullnım açısından elverişli imiş.Sadece kof bir görüntü.O görkemli binadan geriye moloz yığınları kaldı.Hiçbir binaya örnek olamıyor artık.Üstelik diğer binalarda aynı düşünce ile yapıldığı için hepsi elden geçiriliyor.Görüntüsü değişiyor ama kullnımlı ve dayanıklı hale geliyorlar.
İşte bu görkemli moloz yığınının diğer binalara örnek olduğu gibi bir takım moloz insanlarda bize örnek olmaya çalışıyor.Görkemleri makamları var diye kendilerini birşey sanıyorlar ve bize gecekondu muamelesi yapıyorlar ama elbet bizimde görkemimizi sağlamlığımız ve faydalı olabilmemiz ile sergileyeceğimiz günler olur bu molozların karşısında.

Template by - Abdul Munir | Daya Earth Blogger Template