26 Nisan 2008

Kim Siyaset Yaptı Kim Ekonomi 3 (SON BÖLÜM)

(şehrin bir yerinde bir Ülkü ocağı)

Yahu selim ağbi bu komünist ..içleri nasıl sokuyor bu kitapları ülkeye
Ajanları var oğlum adamların ama meraklanma onlarıda buluruz biz

(şehrin başka bir yerinde bir örgüt evi)

Harun aslında varya bulucaksın şu kitapları Türkiyeye sokan adamları alnından öpeceksin biz böyle gizlene saklana bir şeyler yapmaya çalışıyoruz bu ne cesaret bu nasıl bir dava aşkı korkmadan cesurca getiriyorlar işte dava budur,militanlık budur.(Şehrin dışında başka bir şehirin içinde milliyetçi öğretmenler dernekleri federasyonu )

Arkadaşlar komünist akım genç çocuklarımızın beynini yıkamakta onları milli kültürümüzden ve dini inancımızdan uzaklaştırmaktadır.Ancak bizler oldukça bu ucuz ideolojiler bu ülkede tutunamayacaklar.(Alkışlar,tebrikler)
*Salahattin hocam tebrik ediyorum size hayranım ve öyle görüyorum ki bu ülkeye gerçekten hizmet eden çok az insanlardan birisiniz.
*Sağolun,yalnız değilim arkadaşlar sizler oldukça el ele çalıştıkça bu ülkeyi kurcaracağız.

(Baba salahattin ülkeyi kurtarırken oğul Erdoğan içeride rusya ile yeni anlaşmaya imza atmaktadır.İmza edilen metin RUSÇADAN TÜRKÇEYE ÇEVRİLECEK KOMÜNİST KİTAPLARIN TELİF HAKKIDIR) (SON)

Evet o yıllarda insanlar birilerinin peşinden koştular mahallelerindeki arkadaşlarını öldürdüler ideolojileri yüzünden,babaları ile ters düştüler ağbilerini vurdular.Peki ne oldu ? Ölen öldü Patronlar zengin oldu.
uzun süre yazmadım çünkü kaynak kitabımı yanıma almamıştım.Yazdıklarımı tabiki bir kaynağa dayanarak yazdım işte kaynaktan orjinal metin


Sağcılar sorarlar:
Kim sokuyor bu marksist yayınları ülkeye ?

pan organizasyon limited şirketi sahipleri,hiç böyle solcu,sosyal demokrat,sosyalist,marksist,leninist,trockist,ve de maoist falan,filan değildirler.Tersine ,bu yurttaşlarımız,solcu değil sağcı,ilerici değil,muhafazakar,devrimci değil milliyetçi olarak bilinmektedirler.Sovyetler le yayın alanındaiş tutan en büyük şirket,bu 'pan organizasyon'şirketidir.
İnsan karşı olduğu bir ideolojinin yayılmasına aracılık eder üstelik bundan ' avuç avuç para'kazanırsa,söylenecek söz kalmaz.Kalır mı hiç ?

'Kim bunlar?' diyeceksiniz,anlatalım:
Bir zamanlar devrimci öğretmen kuruluşlarının karşısına çıkarılan 'Milliyetçi öğretmenler dernekleri federasyonu' başkanı Salahattin arıkanın muhterem mahdumu Erdoğan arıkan,bu şirletlerin sahibidir.Ve oğul ,duyduğumuza göre,babası ile aynı siyasal görüştedir.

Baba bağırıyor:
Komünist yayınları memleketimize kim sokuyor ?
baba arıkanın peşine takılan milliyetçi,ülkücü,muhafazakar öğretmenler de öfkelenip bağırıyorlar 'KAHROLSUN KOMÜNİZM' ve oğul arıkan marksizm ve leninizmin ticaretinden milyonlarca lira para kazanıyor...KAHROLSUN KOMÜNİZM GELSİN PARALAR!

KAYNAK : UĞUR MUMCU ; TERÖRSÜZ ÖZGÜRLÜK

Şimdide ülkemizde bir takım bölünmeler yapılmaya çalışılıyor işte laikler dinciler tartışmaları işte aleviler sünniler tartışmaları işte Kürtler Türkler tartışmaları biz birbirimizi yerken kimbilir yan odada ne anlaşmalara imzalar atılıyor...

25 Nisan 2008

Nihat Genç Ekranlardan Ayrılmasın

Evet neden bahsediyorduk DEMOKRASİ değil mi ? Evet bakın demokrasinin heykeli dikilecek önderleri ne yaptılar.Bu gün her cuma olduğu gibi Nihat Genç i izlemek için ekran başına geçtik ama ne ile karşılaştık ? Nihat Genç Skyturk kanalının sahibini sıkıştırdıklarını kendisi yüzünden sıkıntıya girdiğini ifade etti ve şunları söyledi ;Ben burada konuşacağım diye adam neden beşyüz milyon dolarından bir milyar dolarından olsun ki ? Ben böyle bir şeyi kabul edemem.Diyerek istifa etti yani artık NİHAT GENÇ İLE NE VAR NE YOK PROGRAMI YOK ! Sebep Nihat gencin konuşmalarından dolayı skyturkun sıkıştırılması açılan davalar ödenen paralar ve Nihat Gencin onuru.Ama bu demokrasi padişahları padişahçıkları bu kirli demokrasinin hesabını bize verecekler ! Nihat Gencin yanındayız kalbimizle bedenimizle elimizden ne geliyorsa yapacağız!

Bu blogu okuyan takip eden yada kazara bu yazıyı okuyan arkadaşlar sizlerinde bir Türk aydınına desteğinizi bekliyorum.

En azından Skyturk kanalına Nihat gence sahip çıkılması ve onun bizlerden ayrılmasını istemediğimizi ince ve rica belirten bir uslub ile belirtebiliriz.
info@skyturkonline.com tlf : 0212 449 07 00 faks: 0212 481 64 2024 Nisan 2008

KANSER TEDAVİSİ

Kanser hastalığının yaygınlaşması ile ortaya bir çok tez çıkmaya başladı ;
Falan meyve kanseri önlüyor falan sebze kanseri önlüyor çay kanser yapıyor güneş kanseri tetikliyor.Kanser üzerine hergün onlarca belkide yüzlerce yazı yazılıyor en çok yazılan şey ise kanseri önleyen meyveler ve sebzeler işte bana en saçma gelen konuda bu zaten.
Kanser bize nereden bulaşıyor ? Önümüzde bana kalırsa üç seçenek var havadan,sudan,topraktan başka bir şey olamaz hava ve su toprak ile birleştiğine göre ortak nokta toprak yani topraktan gelen şeyler bizlerin bünyelerinde bir şekilde kanser virüsü oluşturuyor buda bir süre sonra ortaya çıkıyor.Son yıllarda kanser olayının atağa kalkmasının sebebini ne ile açıklayabiliriz ? Tabi şimdi burada bu mikrobun birileri tarafından birileri demeyelim ABD ve İsrail devletleri tarafından üzerimize salındığını yazmıyacağım ama saçma olan şu bu virüsü hem topraktan alıyoruz hemde kurtuluş olarak bize topraktan gelen şeyleri sunuyorlar ne saçmalık hepsi yalan bilim adamlarınız zamanda yolculuğun bile kapılarını aralamaktan bahsederken kıçı kırık bir kanser hastalığının mı tedavisini bulamıyorlar ?
Ama bu hastalığın çok güzel bir geliri var değil mi ? ışın tedavileri ilaçları bilmem neleri bakın geçen aylarda bilmem nekadar dolarlar verildi yeni cihazlar alındı SAĞLIK SEKTÖRÜ İLAÇ ,SAĞLIK piyasası diye birşey var yani sizin benim canımız pazar yapılmış durumda ne tedavisi bekliyoruz ki ....

23 Nisan 2008

TELE-KOM - KOM -TELE

Geçen haftalarda eve bir telefon geldi 'Değerli müşterimiz daha kaliteli bir hizmet için lütfen bilgilerinizi güncelleyin' Tarzı bir mesaj.Türktelekomdan geliyor.Bu ne ya dedim telefon hattı neredeyse benimle yaşıt eksiklik varsa şimdi mi haber veriyorlar bir soralım bakalım dedim bilgisayarın başındayım zaten mail attım telekoma işte mail ve gelen cevap


Bu gün türk telekomdan tarafıma kimlik bilgilerim de eksiklik olduğu daha iyi bir hizmet için kimlik fotokopimin gerektiği yönünde bilgi mesajı veren bir telefon geldi. Telekom aboneliğim çok eski eğer bir bilgi eksikliği varsa bunun çok önceden bana bildirilmesi gerekmiyormuydu ? Yararlanabileceğim yeni bir hizmet mi başladı ? yada bilgileri mi güncellemezsem ne gibi bir sorunla karşılaşırım ? İlginize teşekkürler


TELEKOMDAN BANA GELEN MAİL

Değerli Müşterimiz,

Telekom Müdürlükleri tarafından siz değerli müşterilerimiz aranarak nüfus bilgilerinde eksiklik/yanlışlık söz konusu olduğunda güncelleme yapılması gerektiği hakkında bilgi aktarılmaktadır. Daha güvenli işlem gerçekleştirebilmeniz için nüfus bilgilerinizi güncellemeniz gerekmektedir.

İYİDE TELEFONDA SÖYLENEN ZATEN BU BENİM SORUNUN CEVABI NERDE ? LÜTFEN BU MAİLİ BİLGİSAYAR OTOMATİK OLARAK BANA YOLLAMIŞ OLSUN...

Özgürce Harcayabileceğim Çokca Param Olsa

Eğer çok param olsaydı,yan, şöyle isteklerimi karşılamanın dışında özgürce harcayabileceğim çokça param olsaydı en uğrak yerim hayat kadınları olurdu.Belkide tek uğrak yerim.O özgürce harcayabileceğim paraları onlara dağıtırdım 'Alın' derdim.'Alın bu paraları pisliğin,rezilliğin en anlam kazandığı bu rezil kepaze yerdelerden kurtarın kendinizi.
Kimbilir ne zordur onlar için yaşamak nefes almak belki yalnız kalabildikleri bazı saatlerde yada yalnız hissettikleri çoğu dakikalarda ne küfürler sallıyorlardır hayata,varolmaya.
Yaşamak hayatın biryerlerinden ona tutunmak için kendini satmaktan daha ağır bir şey olabilir mi ?
Ne zevk için ,ne kızgınlıkla gelen ihanet için,yaşamak için sevişmek,satmak kendini hayvani şehvetlere.Ne ağır gelir insana yaşamak üzerinde hayvan gibi homurdanarak tepinen biri varken kimbilir belki bu hayatın en kahrolunan en ağlanacak dakikalarını yaşarken gülmek zorunda olmak.Hergün onlarca kez insanın kendiyle hesaplaşması ve kendine küfretmesi sonra tekrar kendini üç kuruş için teslim etmesi ne acıdır.
Ölüm insana bu kadar güzel ve yakışıklı görünmez herhalde genelevlerin dışında.
Özgürce harcayabileceğim çokça paralarım olsaydı en uğrak yerim hayat kadınları olurdu.Alın derdim bu paraları satmayın o mübarek bedenlerinizi.Boğulmayın satılmanın çoşkun seli altında.
Özgürce harcayabileceğim çokca paralarım olsa en uğrak yerim akıl hastanesi olurdu.Herşey değil bir şey düşüncelere boğar beni.Özgürce harcağabileceğim çokça paralarım olsa kalemini,fikrini,düşüncesini satan yazarları,aydınları nasıl kurtarırım bu genelev kağıtlarından,kirli çarşaf yazılarından.

22 Nisan 2008

Kim Siyaset yaptı Kim Ekonomi 2

Metin bölge sorumlusuydu bir ilçe tamamıyla ona bağlıydı.Hafta da bir bölge sorumluları toplanırlardı il sorumlusu onlara neler yapmaları gerektiğini ülkülerini komünistlerin nereleri işgal ettiklerini ve nereleri geri almalarını gerektiğini anlatırdı.Metin toplantılarda çok gaza gelirdi.Toplantıdan sonra bıraksalar istanbulu yeniden fethederdi.Toplantıda öne atıldı ;
Reis bu komünist kitaplar bizim bölgede çok yayılmaya başladı kim sokuyorsa bu kitapları şunu temizlesek bu işin önünü kessek ?
Onu da yapacağız Metin sırası gelince şimdi zamanı değil !


* Ali kalk biraz dolaşalım çok bunaldım ben,bak yaz geldi neredeyse ağaçlık ormanlık bir yere gidelim yeşile doyalım biraz sonra deniz kenarına gidelim dalga seslerini özledim hırçınlığımı kabartıyor o sesler Ali hadi kalk.
* Ben kitap okuyorum selim sonra gideriz belki
*Nezaman kalk gidelim desem aynısını söylüyorsun hadi kalk
*Tamam ama okumamız da lazım değil mi ?
*Tamam tamam otur sen oku ben gidiyorum,duramıcam daha fazla

SABIKAN VARSA İŞ YOK SİYASETE GİR

Benim anlayamadığım bir şey var bu devleti kimler yönetiyor ? Bu sorudan kastım derin devlet mi var amerika mı yönetiyor değil.Meclisteki insanlara bakın birisi asker kaçağı diye yargılanıyor kimisi rejim karşıtı olduğu için yargılanıyor dokunulmazlığı kaldırsanız alayı müebbet yer belkide bir kere tamamına yakını yolsuzluk dosyaları ile mahkeme kapılarında saç ağırtırlar heralde.
Ya ben kıçıkırık ,,ktiriboktan bir işe girmek istiyorum benden kırktane resmi evrak istiyorlar içinde bir de sabıka kaydı var bakalım bir halt etmişmiyim diye kontrol ediyorlar sabıkan varsa zaten bir iş bulman imkansız hepimiz biliyoruz ee beni sabıkam var diye ..ktiriboktan bir işe almıyorsun diğer yandan bu insanlar Türkiye Cumhuriyeti Devletini yönetiyorlar bu nasıl bir iş ?
Yoksa sabıkası olan insanlar iş bulamıyor diye bu insanlar meslek olarak siyasetimi seçiyor nedir.
( Sabıkam yoktur :)

21 Nisan 2008

KİM SİYASET YAPTI KİM EKONOMİ (SERİ YAZI)

1 mayıs ve altı mayıs yaklaşırken yeni bir seri yazmaya karar verdim.İlerleyen bölümlerde siyaseti kimin yaptığını ve siyaset yapanların üzerinden kimlerin patron olduğunu yazacağım

'Deniz,mehmet siz geri kalan bildirileri paketleyin ben bunları teslim etmeye gidiyorum' diyerek ayrılmıştı en son evden.Şimdi köşe başından polislerin götürdüğü arkadaşlarını izlerken beraber geçirdikleri anıları geldi gözünün önüne bir an bile 'acaba çözülürler mi ' diye düşünmedi.Nasıl o yakmak istemezse arkadaşlarını onlarda geridekileri yakmayacaktır.İlk kez bu kadar sevdiği arkadaşlarının alınışına şahit olmuştu Ali bir çok arkadaşı göz altına alınmış tutuklanmış öldürülmüştü bile ama bu kadar samimi arkadaşlarını yitirmemişti.Hemen diğer arkadaşlarının yanına döndü mehmetlerin yakalanışlarını haber verdi toplantı yaptılar çıkan ortak karar ;Mehmetlerin çözülme ihtimali göz önünde bulundurularak onların bildiği tüm evlerin boşaltılması olarak belirlendi ve herkese haberciler gönderildi.
Aradan bir ay geçti Deniz ve Mehmet çözülmediler işkencede öldürüldüler.Ali yeni evlerinde kitap okuyordu bolivya günlüğü.Şu ara sol atakta gibiydi sol içerikli kitaplar yağıyordu ülkeye sanki kitapların çoğu rusçadan çeviri idi...

Serdar,metin siz şurada durun Ali,mehmet siz sokağın diğer köşesini alın Deniz,coşkun siz alt sokağı alın diğer arkadaşlarıda sokağın girişlerine yerleştirin bu mahalleye kuş girse haberim olacak cinsiyetini bileceğim nerden geldi kime geldi kaç yaşında olmadı kimliği alınacak yada sokağa girmeyecek 'ağbi kuşun kimliği mi olur hahaha' Metin sinirle bu adamıda alın yanımda kalmasın dedi.Metin akşama kadar mahallenin kahvehanesinde otururdu.Gerçekten mahalleye kim gelse hemen haberi olur tipini beğenmediği adamı sokmaz solcu olanların kimliklerini toplardı.Serdar koşarak kahvehaneye girdi ' reis,reis alt sokakta itin biri elinde bir çantayla mahalleye girerken çevirdik çantadan bu kitaplar çıktı'
Metin kitaplara baktı adama ne yaptınız ?
Serdar gülerek okşadık reis kuyruğunu kıstırıp gitti.
İyi bunlarıda koyun sobanın yanına ısınmak için kullanırız lan ..mına ..odumun komünistleri şu ülkeye böyle abuk subuk kitapları sokuyorlar milletinde kafasını karıştıracak ..neler.
Evet reis bence bu kominist ..nelerin hepsini öldürelim kimsenin kafasını karıştıramasınlar

Devam edecek

Template by - Abdul Munir | Daya Earth Blogger Template