11 Kasım 2008

Canların Mitingi

Yazıma canların canımız olduğunu belirterek başlıyayım,geçen gün alevi kardeşlerimiz haklarını aramak adına miting yaptılar ne güzel keşke hepimiz haklarımızı böyle organize olarak arayabilsek.Keşke sendikaların adı yolsuzluklar yerine böyle mitinglerin altında imza olarak kazınsa.Fakat miting sebeplerinden saçma bulduklarımda var.
Birisi cem evlerine ibadethane olarak kabul görsün derken aynı mitingte diyanet işlerinin kapatılmasının istenmesi.Tamam cem evleri ibadethane olarak kabul edilsin ve diyanete bağlansın neden diyanetin kapanmasını istiyorsunuz ?
İkincisi alevi köylerine cami yapılmasın diyorsunuz.Ey kardeşler kavganız barıştan yana birleşmeden kardeşleşmeden yana iken neden köyünüze cami istemiyorsunuz ?Köyünüze neden sunnileri istemiyorsunuz ?Eğer ibadethane istiyorsanız bunu devletin tanımasını istiyorsanız gelin bunun kavgasını beraber verelim.Ama ayrımcılığa karşı miting yaparken kendini ayırmak istemi neden ?
Bu çok büyük bir mitingti ve alevilerin isteklerini en sesli biçimde duyurdukları bir ortamdı ancak umarım alevi kardeşler isteklerimizi duyuralım derken başkalarının istediklerinide dillerine dolamamış olsunlar.

0 yorum:

Template by - Abdul Munir | Daya Earth Blogger Template