30 Temmuz 2008

Akp Kapatılmadı

30 Temmuz akşamı yani bugün anayasa mahkemesinin yaptığı açıklamada mahkeme sonucunun AKP nin kapatılmaması kararı çıktığını belirtti.6 üyenin kapatılsın 4 üyenin hazine yardımı kesilsin ve 1 üyenin red oyu ile akp kapatılmadı hazine yardımı yarıya düştü.
Peki akp bundan ders çıkartırmı? Hayır hiç sanmıyorum.Hazine yardımı yarıya düştü bunun ceremesini bakalım kimler çekecek.

6 yorum:

muratsahin dedi ki...

neyden AKP ders çıkaracak? AKP zaten bu zamana kadar bu olaylar meydana gelmesin diye en sessiz kalmış parti. Türban kararını bozmak için onca parti ugrastı çünkü bu bir özgürlüktü. Bu özgürlük Avrupa'nın her yerinde uygulandığı kalde niye benim ülkemde uygulanmaz dedi. Eğer zaten izin verseler istediğimiz sosyal projeler ve ekonomik kalkınma meydana gelebilir. Şuan sağolsunlar sokaga yansımadı. Şu zor ve çalkantılı günler atlatıldıgına göre ilk iş olarak yeni anayasa ile çalışmalar başlayacaktır.

Gunlukyorum dedi ki...

Akp şundan ders çıkaracak akp vekilleri Türkiyenin babalarının malı olmadığını öğrenecekler ve ali kıran başkesen tavırları bırakıp konuşmalarına dikkat edecekler.Türban davası ile benim sorunum yoktur tabiki serbest bırakılsa idi hepimiz sevinecektik.
Sorun akp nin kafasına göre takılması kimseyi tınlamamasıdır.Benim sorunum budur.

Kapatma davası geldi ve gitti şimdi ben büyük bir hasretle beklediğim YOLSUZLUK davalarını beklemeye devam ediyorum.

muratsahin dedi ki...

Akp kendi kafasına göre hareket etmiyor. Kendine verilen Hükümet yetkisini kullanmaya çalışıyor. Ama adam akıllı bir muhalefet olmadığı için bazı yanlışlarda doğru kabul ediliyor. Tek sorunumuz bu. muhalefetin kendine verilen görevi herşeye muhalefet etmek sanmasıdır. Bu da muhalefetin dikkate alınmamasına yol açıyor. Yolsuzluk derken o senin savunduğun parilerde de vardı hatırlatırım. Evet bu dönemde yolsuzluklar var. Ben Akp taraftarı degilim. Bunuda bilirsen sevinirim.

Benim önem verdiklermin basında istikrar vardır. Eğer bir parti ülkenin saygınlığını ve biraz olsun gelecegine katkı yapmıssa desteklerim.

Gunlukyorum dedi ki...

İlk öncelikle benim bahsettiğim parti diye bir şey yok ben bugüne kadar bir partiyi öven yazı yazmadım.Söylediğin doğrudur muhalefet yok ve bu büyük bir sorun.
Hangi istikrardan bahsediyorsun Türkiyenin nesi istikrarlı ? Ülkemiz nerede saygınlık kazandı söylermisin eşbaşkanlıklarlamı ?
Eğer benim ülkem okyanus ötesine köpeklik yaparak saygınlık kazanacaksa kazanmasın! Eğer benim ülkem okyanus ötesine köpeklik yaparak istikrar sağlayacaksa onuda sağlamasın.

muratsahan dedi ki...

İlkten kullandığın kelimeleri dikkatli kullan. Bu köpek kelimesi ağzına yakısmıyor.

Ben bir eski hükümetlere bakarım birde şimdiki hükümete. Eğer aralarındadağlar kadar uçurum varsa ve şimdiki parti daha icraatcı ise dsteklerim. Sözlerimininde arkasındayım.

Senin aradığın istikrar nedir bana söylermisin asıl ? Bu bir istikrarın başlangıcı ve bu temellerde atışmış. Eğer senin beklediğin istikrar boğuşma ve çatışma ortamı ise yanlış. Benim anladığım kelime, halkı biraz olsun mutlu ve gelecekten beklenti sahibi ise, Ailesini ve geleceğini özgür , bireysel özgürlüğün yaşandığı bir ülke ise iste bu istikrar var gelmek üzeredir demek.

Eş başkanlıktan kastın nedir? Sanırsam okyanus ötesi geçtiğine göre ABD'dir. Senin beklediğin gibi hiçbir kimse ABD'den kopamaz. Borsanın gelişimi, Dolar ve kur endeksleri bile ona bağlı. Bana ABD ile diplomatik ilişkilerde bulunmayan sadece 2-3 ülke göstebilirsin.

Eğer bu eş başkanlıktan kurtulmak istiyorsan tek yapman gereken, halk iradesine saygı göstermendir. halk her zaman en doğruyu gösterendir.

Her ne kadar istediğimi anlatamasanda bu son yorumumdu. Görüşmek üzere.

Gunlukyorum dedi ki...

Evet şimdiki parti daha icraatçı mesela ibb ye bakalım yollar,kavşaklar,tüneller vs.50 yıl önce bu projeler işe yaramaz sadece birilerine para kazandırmak için hazırlanmış denerek kaldırılmış projeler hayata geçiriliyor.Maden çalışmaları ortada.Ssk yasası ortada.Zamlar ortada.Büyüyen dış borç ortada.
Benim aradığım istikrar hükümetin beceremediği ekonomiyi becermeye başladığında olur.Benim aradığım istikrar hükümet halkına güven sağladığında olur.Benim aradığım istikrar 5 yılda işportacıların gözle görülür 2 ye katlanmamasıyla olur.Benim aradığım istikrar ,istikrar sağlama hayali ile teröristleri meclise sokmamakla olur.
Eş başkanlıktan kastın nedir demişsin.Türkiye akp zamanında büyük Ortadoğu projesine eş başkan olmuştur.Eş başkanlıktan kastım budur.Ben abd ile ticaret yapmayalım demiyorum ben abd ile ticaret yapacağız diye kucağına oturmayalım diyorum.
Halk iradesine saygı gösterirken akp nin de ne olduğunu halka gösterelim ki bir daha halk iradesini yalan yanlış bilgilerle kullanmasın!!!

Template by - Abdul Munir | Daya Earth Blogger Template