12 Mayıs 2008

Kanalturkün Satışı ve Akın İpek

Tuncay özkan Kanalturk televizyonunu sattı peki kime ?
Akın ipek'e
Bakalım Akın ipek kimmiş ;
Akın ipek beyin asıl işi davetiye ve kartvizit basmak.Yıllar içinde kendisi ticareti geliştiriyor ihracat yapmaya başlıyor,ticaret hayatı ilerlerken bir girişimde bulunuyor ve altın madeni satın alıyor bölgede siyanür ile altın çıkartıldığı için büyük tepki var ve maden kapatılmış akın beyde bu madenin araştırmasını yapıyor ve tekrar açılacağını düşünerek burayı satın alıyor nitekim maden açılıyor ve kendisinin deyimi ile;Halk ile anlaşarak tepkiyi azaltıyorlar ve siyanürlü altın çıkarma işine devam ediyorlar.Bu işten sonra Akın bey Bugün gazetesini satın alıyor Gazetenin satılma olayını bir arkadaşı vasıtası ile Nazlı ılıcak kendisine bildiriyor.Akın beyin iş hayatı dışında yakın olduğu camia tartışılıyor.
Akın bey TANCAY ÖZKANIN YILAN DEDİĞİ Fethullah Gülene kalpten bağlı kendisini tanıması yıllar öncesine dayanıyor ve kendisinin deyimi ile eğer vakti olsa gidip fethullah gülen okullarında gönüllü olarak hizmet verirmiş.Bir diğer konuda Akın beyin akp taraftarı olması konusu Akın bey;benim Akp ile bir bağım yok ancak Akp ekonomik anlamda istikrarı sağlayan bir hükümet bende istikrardan yanayım diyor.

Evet Tuncay özkan Kanalturkü sattı hayırlı uğurlu olsun efendim ne diyelim bilmem nekadar borcu varmış kanalın herhalde chp den gelen BELGESEL ödeneği borcu karşılayamadı !
Kimbilir belkide kanalın sn Akına satılması için akp baskı yapmıştır Tuncay bey'e
Şimdi benim fikrim şu ki Tuncay bey bu hareketten sonra Koşarak siyaset yolunda ilerlemeye devam edecek.Televizyonculuk hayatına ise iki şekilde devam edebilir ya kendisi bir televizyon açacak ve buranın tarafsız olduğunu idda edecek çünkü Kanalturkün belgesel olayından sonra tarafsızlığıa şey sürülmüş oldu (siyaset diyelim) yada kendisi bir figüran kullanacak ve yeni bir bağımsız(tarafsız) tv kanalı açtıracak figüran kullanabilir çünkü bu satıştan sonra kendisinin tarafsızlığınada şey sürülmüş oldu (ticaret).

1 yorum:

Adsız dedi ki...

akın ipek halka arz ettiği şirketlerden milletin cebinden aldığı paralar ile ne yapacağını bilemeyen garip bir soyguncudur. Şöyleki sahibi olduğu halka açık şirketler ile milletden %200 bedelli talep etti ve bu parları topladıktan sonra bu hisseler 3 de bir fiyatına düştü. SPK ise seyirci, hükümet ise böyle adamlara bayılıyor...

Template by - Abdul Munir | Daya Earth Blogger Template