19 Mayıs 2008

Anadolu Üniversitesinde Çatışma

Eskişehir Anadolu Üniversitesi bahar şenliklerine kan bulaştı.Yapılan şenliklerde yine boy göstermeye çalışan böcekler (pkk yandaşları) ülkücü arkadaşlar ile kavgaya girdiler.Çıkan olaylarda bir kız (sanırım öğrencidir çünkü üniversite öğrencisi olmayan giremiyor okula) hayatını kaybetti.
Bir kaç gün önce yapılan konser sonrasındada konser alanında kanlı bir bıçak bulunduğu ancak olayın ne olduğunun bilinmediğini öğrendim.

Pkk yandaşları,militanları terörristler ne halt iseler üniversitelerde çok ciddi boy göstermeye başladılar sanırım bu olayda basında sağ sol çatışması diye gösterilir.Bu sağ sol değildir arkadaşlar kahpelere hainlere vatansever arkadaşların müdahalesidir.Ben anadolu üniversitesine girdim kapıda bir yığın güvenlik var okulun içinde jandarma var polis var bunlar ne iş görüyorlar orada ? Okul yönetimleri böyle bir organizasyon düzenliyorlar ama evlatlarının güvenliğini sağlayamıyorlar.Anlaşılan o ki bu konuda ne okul yönetimleri nede kolluk kuvvetlerimiz ciddi bir iş göremeyecekler bunun için en kısa zamanda bir mail yollu kınama yapmayı düşünüyorum buna bu blogu okuyan arkadaşlarıda davet edeceğim.Sanırım bugün yarın gerçekleşir.Kolluk kuvvetlerinin işinin bizi bir mayıslarda joplamak değil özgür ortamımızda güvenliğimizi sağlamak olduğunu hatırlatmamız gerek sanırım.


Not:Olaylarda ölen kız pkk yandaşıymış sonradan öğrendim.

1 yorum:

Gunlukyorum dedi ki...

İşte Olayla ilgili bir haber;

AÜ Yunusemre Yerleşkesi içinde Bahar Şenliklerinin düzenlendiği alanda karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle kavga çıktı.

Kavgada biri bacağından bıçakla, 4'ü ise darbedilerek yaralanan beş öğrenci yerleşke içindeki AÜ Hastanesine kaldırıldı. Şüphelilerin yakalanması için arama çalışması başlatıldı.

Üniversitenin özel güvenlik görevlileri yerleşke içinde, çevik kuvvet ekipleri de yerleşke dışında önlem aldı.

5 öğrencinin yaralanmasının ardından bir araya gelen bir grup öğrenci, şenlik alanından Rektörlük binasına kadar sloganlar atarak yürüdü.
Burada toplanan grup, Rektör Prof. Dr. Fevzi Sürmeli ile görüşme taleplerine olumsuz yanıt alınca oturma eylemi başlattı.
Yerleşke içindeki bulvarı trafiğe kapatan grup, AÜ Hastanesi dışındaki araçların yolu kullanmasına izin vermiyor. Gruptaki öğrenciler ile caddeyi kullanmak isteyen araçların sürücüleri arasında zaman zaman tartışmalar yaşanıyor.
Stargundem'den

Template by - Abdul Munir | Daya Earth Blogger Template