19 Mart 2008

Başbakan ve KOCA SEYİT

Başbakan 18 martta çanakkale de yaptığı konuşmada Seyit onbaşıyı Seyit onbaşı yapan imandır.Hadi onuda inkar etsinler.Hadi onada laikliğe aykırı desinler dedi.
Evet başbakan şimdi de Seyit onbaşıyla kendini bir tutuyor.

Peki Seyit onbaşı kimdir ?
( Kısaca)
18 Mart 1915 tarihindeki Deniz Harekâtı'nın başlaması ile, işgal donanması Çanakkale boğazına girmeye teşebbüs eder. Türk topçu birliklerinin üstün başarımı ve Albay Cevat yönetimindeki Nusrat Mayın Gemisi'nin etkili çalışmaları sayesinde düşman donanmasına büyük hasar verilir. Bu esnada batmakta olan Fransız savaş gemisi Bouvet'in yardımına İngiliz Ocean ve Fransız İrresistible gemileri gelir. Ancak Seyit ın bulunduğu Rumeli Mecidiye Tabyası'ndaki vinç arızalanır. Bunun üzerine koca seyit her biri 276 kg olan top mermisini besmele çekerek, namluya yerleştirir ve İngiliz Ocean gemisinin mürettebatı tarafından terkedilmesi ile sonuçlanacak hasara yol açar.
Bunu duyan cevatpaşa yanına bir fotoğrafçıda alarak koca seyitin yanına gelir burada seyite onbaşı rütbesini verir.Koca seyit'e mermiyi tekrar kaldırmasını fotoğraf çekeceklerini söyler seyit mermiyi kaldırmaya çalışır ancak başaramaz bunun üzerine cevatpaşa üzülme der ve tahtadan bir mermi yapılır seyit tahta mermiyle fotoğraf çekilir.
Seyit onbaşı köyüne döndükten sonra çevresindekiler kendisine maaş ve madalya verilmesi için başvuru yapmasını söylerler ancak seyit kabul etmez allah bize gaziliği vermiştir der biz para için madalya için savaşmadık der.
Şimdi Başbakan Bu KOCA SEYİTLE kendini bir tutuyor,bana dediniz onada deyin gibi çocuksu tavırlara giriyor.
SAYIN BAŞBAKAN KOCA SEYİT BİR GAZİ MAAŞINI BİLE İSTEMEMİŞTİR,HALBUKİ İSTEYİP ,ALDIĞI MAAŞLARI DA BİRİKTİRSE BELKİ KENDİNE BİR GEMİCİK ALIRDI...

0 yorum:

Template by - Abdul Munir | Daya Earth Blogger Template